Що таке скоринг

21 августа 2016

Спонсор данной статьи Onlinekredit.com.ua/ Ещё больше о финансах, займах и кредитах, читайте на сайте компании.Так же, на сайте можно оформить микрозайм сроком до 30 дней.


Автоматизована система оцінки платіжної спроможності клієнта - скоринг, систему цю часто застосовують банки. Передбачити можливість позитивної відповіді досить важко. Невідомість причин відмови в кредиті, оскільки банк розкривати причину відмови не зобов'язаний за законом, ускладнює ситуацію.

Скорингова система працює таким чином. Розглянемо приклад, звернення в банк громадянина А. Він відповідає всім необхідним параметрам: інженер в будівельній компанії, вік 30 років, 3 роки - стаж на останньому місці роботи, не має судимостей і кредитних заборгованостей, зареєстрований в регіоні дії даного банку, підтверджена довідкою форми 2-ПДФО заробітна плата в розмірі 45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, має одну дитину, одружений. Він планує кредитуватися на суму в півмільйона рублів.


Це дуже перспективний позичальник для банку, але це на перший погляд. Імовірність сумлінного погашення кредиту таким громадянином, згідно з висновками скорингової системи, становить 97%. Даний висновок показує, що з 100% позичальників з такими характеристиками 97% його будуть погашати, а 3% немає. Банківська служба безпеки, з числа людей, схожих за параметрами з громадянином А, відмовить в кредитуванні 3%, а 97% схвалить кредитування. Це робиться для врівноваження можливих ризиків. Передбачити, в яке число потрапите Ви, - неможливо.

Так само в алгоритмах скорингу враховується вся кредитна історія позичальника. Нагадаємо, що кожен громадянин РФ має право раз на рік безкоштовно і онлайн дізнатися свою кредитну історію, докладніше про це ми писали в статті «Як дізнатися свою кредитну історію«. Якщо у Вас погана кредитна історія, то цілком можливо самостійно її виправити.

Похожие страницы