Вагітна співробітниця - недоторканна фігура або працівник, з яким можна домовитися?

27 октября 2016З огляду на сформований в суспільстві стереотип про трудову «недоторканності» вагітної співробітниці, більшість наймачів не тільки побоюються виникнення конфліктної ситуації з жінкою в положенні, але і зовсім не бажають появи такої в трудовому колективі. Безумовно, правила етики і моралі диктують необхідність особливого ставлення до жінки в період її життя, коли вона виношує дитину. Грунтуючись на цьому, законодавець закріплює за співробітницями в «цікавому» положенні ряд пільг і гарантій в галузі праці. Але це зовсім не означає, що припинити трудові правовідносини з вагітною жінкою абсолютно неможливо - все залежить лише від того, чи є відповідне бажання з боку співробітниці, і які обставини привели до необхідності звільнення.

Вы можете приобрести качественные ковровые изделия на сайте KILIM PILLOW, огромный ассортимент товара и приемлемая стоимость Вас приятно удивят.


Підстави для звільнення вагітної співробітниці
Вагітна жінка за роботою
Звільнення вагітної співробітниці неможливо за більшістю підстав, пов'язаних з ініціативою наймача

Серед значної кількості гарантій, що надаються вагітній жінці в ході трудової діяльності (відповідні норми містить гл.41 Трудового кодексу), мабуть, найважливіше місце займають обмеження при звільненні такої співробітниці. Стаття 261 ТК передбачає ряд привілеїв при звільненні декількох категорій осіб з сімейними зобов'язаннями. Вагітні розглядаються як сама захищена група трудящих в цьому плані - тільки майбутню маму неможливо звільнити з будь-якого приводу, що передбачає ініціативу наймача, за винятком припинення діяльності компанії.

Важливо! Слід пам'ятати, що до підстав припинення трудових відносин, що передбачає ініціативу наймача, відносяться не тільки ті з них, що позначені в ст.81 ТК. До цієї ж групи підстав відноситься анулювання контракту за підсумками випробування (ст.71 ТК), спеціальні причини розірвання контракту зі співробітником, що належать до керівного складу (ст.278 ТК), прийом на роботу громадянина, для якого це місце буде основним, в той час як вагітна співробітниця є сумісником (ст. 288 ТК) і ін.

Похожие страницы