Експортний агент: бізнес без вкладень

23 апреля 2015


Діяльність експортних агентів в Росії і за кордоном показує, що ця бізнес ідея відноситься до числа успішних. Бізнесом можна займатися самостійно або із залученням помічників, початкові витрати - мінімальні.

Навіщо потрібні експортні агенти?


Будь-яке держава зацікавлена у продажу своєї продукції за кордон, однак значна частина прибутку припадає на внутрішній ринок. Завоювавши клієнтів усередині країни, рядовий підприємець починає добре заробляти і не поспішає скоряти великий і більш прибутковий зовнішній ринок.

В той же час, розвинені держави готові купувати іноземні товари у хороших виробників, щоб збільшувати товарообіг на своїх внутрішніх ринках. Їх проблема полягає в тому, що більшість постачальників не розбирається в міжнародній торгівлі, і цим утруднюється укладення угод.

Експортний агент - це компетентний фахівець, який допомагає потенційним суб'єктам міжнародної торгівлі та налагоджує співпрацю між ними.

Що входить в компетенцію експортного агента?

Агент повинен бездоганно знати російське законодавство, що регулює експорт та митну діяльність. Розуміння всіх юридичних тонкощів рятує від безлічі складних проблем при вивезенні товарів за кордон.

Насамперед, необхідно уточнювати, до якої категорії відноситься експортований товар, і чи передбачений для нього податок. Також необхідно знати, що таке експортна ціна. Постачальники прагнуть відгородити себе від усіх можливих проблем, тому на експортного агента покладається обов'язок правильно і оперативно опрацьовувати всі деталі.

Продаж товарів за кордон включає в себе безліч операцій, серед яких:

надання продукції постачальником на експорт;
пошук платоспроможного покупця;
грамотне складання та підписання договору;
складання бюджету з урахуванням митних витрат;
складання плану операцій;
контроль над виконанням умов договору обома сторонами.

Доручення цих завдань фахівця значно полегшує роботу багатьом організаціям.

Похожие страницы