Про роботу імпортерів і обмеженнях НБУ - експерти секреты делового письма

20 апреля 2015


Навесні-2015 НБУ заборонив на три місяці кредитувати бізнес в гривні під заставу майнових прав на валютні депозити. Про вплив на ринок і роботу імпортерів цього та інших обмежень розпитував експертів Prostobiz.ua

Костянтин Лежнин, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу УкрСиббанку BNP Paribas Group

Вы можете пройти тренинг под названием: "Секреьы делового письма" для этого Вам необходимо посетить сайт: http://www.kiy.kiev.ua/treningi/otkritie/sekreti-delovogo-pisma/, цены Вас приятно удивят.


Постановою НБУ №160 вводиться ряд обмежень, які ускладнюють ведення бізнес-діяльності імпортерів. Так, необхідну імпортеру валюту можливо купити тільки на четвертий день з моменту подачі заявки. Також часто компаніям складно зорієнтуватися з найбільш прийнятною датою здійснення покупки валюти, оскільки тенденції ринку останнім часом дуже мінливі, і до моменту покупки валюти курс може змінитися суттєво. Все це призводить до відстрочки виконання умов за діючими контрактами, до порушення термінів виконання своїх зобов'язань перед контрагентами. Також суб'єкти господарської діяльності відчувають необхідність у залученні додаткового оборотного капіталу на період покупки і відправки валюти.


Додаткові обмеження щодо здійснення передоплати за імпортними контрактами також були введені Постановою НБУ №124, згідно з яким якщо сума контракту складає 50 000 - 500 000 дол. США, то передоплата повинна бути або замінена на підтверджений акредитив, або узгоджена з НБУ.

Похожие страницы